Neden KTO Karatay?

Bilim ve Ticaretin Merkezi

Ticaret Odası Üniversitesi

Ticaret Odası Üniversitesi1882 yılında kurulan ve Anadolu’nun en köklü ticaret odalarından birisi olan Konya Ticaret Odası, 20.000’i aşkın üyesiyle bugün Türkiye’nin en güçlü Sivil Toplum Kuruluşları arasında yer almaktadır. Konya Ticaret Odası, KTO Karatay Üniversitesi ve KTO Eğitim ve Sağlık Vakfı; ülkemizin stratejik hedefleri doğrultusunda çalışmalar yürütmektedir. Türkiye’nin milli hedeflerine varabilmesi için canla başla çalışan üyelerimiz, KTO Karatay Üniversitesi’ni kurulduğu 2009 yılından bu yana desteklemektedir.

KTO Karatay Üniversitesinin Ticaret Odası Üniversitesi olması sebebiyle öğrencilerimiz sanayi ve ticaret dünyası ile daima iç içe olmakta, üye iş yerlerinde staj yapma ve iş imkânı bulabilmaktadır. Konya Ticaret Odası’nın güçlü lobi faaliyetleri ekseninde okulumuzda büyük çaplı sempozyum ve çalıştaylar düzenlenmekte, alanında yetkin isimler üniversitemizde misafir edilmektedir.

Yoğun Uygulamalı Eğitim

Yoğun Uygulamalı EğitimKTO Karatay Üniversitesi, öğrencilerinin, özel şirket ve kamu kurumlarında uygulama yapmalarına öncelikli olarak önem vermektedir. Her bir öğrencisine alanlarında öncü firmalarda staj yapma olanağı sağlamaktadır.

KTO Karatay Üniversitesi, iş ve akademi dünyasını bir araya getiren öncü bir üniversitedir. Öğrencilerine sadece teorik eğitim vermemekte, onların teorik bilgilerinin pratik bilgilerle pekişmesine de ayrıca önem vermektedir.

Yurt Dışı Eğitim İmkânları

Yurt Dışı Eğitim İmkânlarıKTO Karatay Üniversitesi, Erasmus+ Öğrenci Değişim Programı çerçevesinde öğrencilerine, AB üyesi ülkelerin anlaşmalı üniversitelerinde 3-12 aylık dönemlerde yurt dışında eğitim olanakları sağlamaktadır.

Erasmus+ Öğrenci Değişim Programı çerçevesinde Almanya, Litvanya, Polonya, Romanya, İtalya ve Danimarka gibi ülkelere öğrencilerimiz gönderilmekte, söz konusu ülkelerden öğrenciler kabul edilmektedir.

7 Yabancı Dil

7 Yabancı DilYabancı dillerin önemi her geçen gün artmaktadır. Artık yabancı dil olarak yalnızca İngilizce bilmek, tek başına yeterli olmamaktadır. Üniversiteden mezun olan öğrencilerin, küresel rekabet ortamında daha tercih edilir olabilmeleri için diğer yabancı dillerden en az bir tanesine vâkıf olmaları bir zorunluluk hâline gelmiştir.

Bu sebeplerden ötürü, KTO Karatay Üniversitesi, öğrencilerine, İngilizcenin yanı sıra Çince, Japonca, Fransızca, Arapça, Rusça ve Almancayı seçmeli ders olarak öğrenme imkânı sunmaktadır.

Güçlü Akademik Kadro

Güçlü Akademik KadroKTO Karatay Üniversitesi, her biri kendi uzmanlık alanında önemli başarılara imza atmış 295 tam zamanlı, 75 yarı zamanlı akademisyen kadrosuna sahiptir.

En Güncel Bilgi Teknolojileri

En Güncel Bilgi TeknolojileriKTO Karatay Üniversitesi, her geçen gün gelişen bilgi teknolojilerine uygun dizayn edilmiş laboratuvarlar eşliğinde, AR-GE ve sertifikasyon süreçleri ile desteklenen gelişim programları ve bilgi işlem prosedürlerine sahiptir.

KTO Karatay Üniversitesi, her biri alanında uzman akademisyenlerle en güncel bilgi teknolojilerini bir araya getirerek öncü projelere imza atmaya devam etmektedir.

Neden Konya?

Neden Konya?Konya, Anadolu’nun tam kalbinde yer alan, önemli bir şehirdir. Ayrıca dört üniversiteyi içerisinde barındırması da Konya’yı tam bir öğrenci şehri hâline getirmiştir.

Güvenli ve ekonomik bir şehir olan Konya, Türkiye’nin merkezinde bulunmasından ötürü ulaşım imkânları bakımından da oldukça avantajlı bir konuma sahiptir. Restoran ve kafeleriyle, tiyatro ve sinemalarıyla öğrencilerin her türlü sosyal ve kültürel etkinliğe oldukça rahat bir biçimde erişebilecekleri Konya, ev sahipliği yapacağı yeni öğrencilerini beklemektedir.

Şehrin Merkezinde Bir Üniversite

Şehrin Merkezinde Bir ÜniversiteKTO Karatay Üniversitesi, şehrin merkezinde olması sebebiyle, öğrencilerin ihtiyaç duyabileceği bütün sosyal olanaklara kolayca erişebilmelerini sağlayan bir üniversitedir. Böylece, öğrenciler şehrin hemen her yerine rahatlıkla ulaşabilmekte, ev bulma sıkıntısı çekmemekte, sosyal hayattan uzak kalmamaktadırlar.

Başka bir biçimde ifade etmek gerekirse, Türkiye’nin tam kalbinde Konya’nın olması gibi, Konya’nın tam kalbinde de KTO Karatay Üniversitesi vardır.

En Fazla Memnuniyet Duyulan Üniversitelerden Biri

Neden Konya?Ahilik kültürünün temsilcisi KTO Karatay Üniversitesi, 1251 yılında Anadolu’da eren yetiştirmek amacıyla açılan Karatay Medresesi’nin izinden gitmeye devam ediyor. Ahilik kültüründe var olan usta-çırak ilişkisinden yola çıkarak öğrencilerin memnuniyetine değer veren KTO Karatay Üniversitesi, yapılan “Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması’nda” kamu ve vakıf üniversiteleri arasında dikkat çekiyor.

KTO Karatay Üniversitesi, Türkiye’de lisans düzeyinde eğitim gören öğrencilerin memnuniyet düzeylerini anlamak amacıyla yapılan araştırmada, “Vakıf Üniversitelerinin Öğrenci Memnuniyeti” genel sıralamasında 15. sırada yer alırken, 164 üniversitenin yer aldığı genel sıralamada 30. sırada yer almaktadır.

Yoğun Çift Anadal Programları

Şehrin Merkezinde Bir ÜniversiteÇift Anadal Programı (ÇAP); bir diploma programına kayıtlı öğrencinin belirtilen şartlarI sağlaması kaydıyla aynı yükseköğretim kurumunun ikinci bir programından eş zamanlı olarak ders alıp, iki ayrı diploma alabilmesini sağlayan bir programdır. Bu bağlamda KTO Karatay Üniversitesi, 100’e yakın farklı Çift Anadal Program ile öğrencilerine, farklı disiplinlerde öğrenim görebilme imkanı sunmaktadır.